czytelnia

Czytelnia w Muzeum Warszawskiej Pragi jest dostępna dla Czytelników we wtorki, środy i piątki w godzinach 11.00 -16.00 oraz w czwartki w godzinach 10.00-18.00.

Na miejscu, oprócz pragaliów, znajdą Państwo również zbiory varsavianistyczne Biblioteki Muzeum Warszawy. Wszystkie materiały biblioteczne udostępniane są w Czytelni, gdzie mają Państwo do dyspozycji tradycyjny katalog tematyczny zbiorów. Z przyjemnością informujemy, że w czerwcu br. rozpoczęły się prace związane z katalogowaniem zbiorów w elektronicznym systemie bibliotecznym.

W ramach współpracy Muzeum Warszawskiej Pragi z Fundacją Ludoteka Roszada już w październiku w Czytelni uruchomiona zostanie Wypożyczalnia Gier Ludoteki.

Użytkownicy otrzymają możliwość nie tylko wypożyczania swoich ulubionych gier planszowych do domu, ale także brania udziału w organizowanych raz w miesiącu Spotkaniach z Grami.

Więcej szczegółów znajdą Państwo niedługo na stronie Fundacji: ludotekaroszadapl.blogspot.com oraz na stronie Muzeum Warszawskiej Pragi. Gry planszowe stanowią dla Ludoteki pretekst do aranżowania otwartych spotkań ludzi w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, często mówiących różnymi językami, a także do rozmów oraz pokazania, że wszyscy są ważni i równi.

Godziny otwarcia Wypożyczalni będą pokrywać się z czasem pracy Czytelni.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

finansowanie