Weź mapę „Do rzemieślnika, na Pragę”

W czerwcu odbyła się premiera papierowej wersji mapy „Do rzemieślnika, na Pragę”, na której zaznaczono ponad sześćdziesiąt pracowni, warsztatów i zakładów działających na terenie Pragi Północ. Można na niej znaleźć adresy i telefony do następujących fachowców: introligatorów, szewców, krawców, kuśnierzy, stolarzy, specjalistów od renowacji mebli, naprawy maszyn do szycia, tapicerów, cukierników, piekarzy, zegarmistrzów, jubilerów, ślusarzy i innych rzadkich branż, jak kowali artystycznych, dmuchaczy szkła, czy sztukatorów.

Mapa Rzemieślników Pragi Północ została przygotowana przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi. Cel tego projektu nie jest czysto informacyjny. To także promocja znikającej kultury rzemieślników miejskich. Jest to działanie spójne z programem muzeum, w którym dużo miejsca poświęcamy współczesnym rzemieślnikom. W ramach cyklu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy” odbywają się wizyty w pracowniach, spotkania międzypokoleniowe, spacery i dyskusje.

Obecnie mapa dostępna jest w wersji papierowej w formie plakatu A1 i można ją bezpłatnie otrzymać w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Pobierz mapę w formacie PDF

mapa1