niedz., 17.06.2018

Wstęp z biletem na wystawę czasową

Czytanie na wystawie | Jacques Derrida „Zwierzę, którym więc jestem”

Tematem czerwcowego spotkania jest esej Jacquesa Derridy L’Animal que donc je suis. Francuski myśliciel rozważa w nim m.in. różnicę między ludźmi a innymi zwierzętami, a także etykę uboju zwierząt. Uważany za założycielski dla studiów nad zwierzętami tekst poznamy w przekładzie na język polski, dokonanym przez Michała Kozę.

Podczas cyklu CZYTANIE NA WYSTAWIE, towarzyszącego ekspozycji 90. urodziny warszawskiego ZOO, będziemy brać na warsztat teksty i dyskutować na tematy z dziedziny studiów nad zwierzętami – nurtu we współczesnej humanistyce, starającego się uwolnić od antropocentrycznej wizji świata i próbującego uchwycić perspektywę zwierzęcą.

Prowadzenie:  Magdalena Staroszczyk
magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl

Spotkania odbywają się w sali wystaw czasowych.

>>>Sprawdź pozostałe wydarzenia wokół wystawy