czw, 07.12.2017

wykłady o fotografii i Warszawie

Doświadczanie Warszawy. Topografia i fotografia / Uwikłanie

Spotkanie 3: Uwikłanie

Jak ma się człowiek do otaczającego go świata materialnego? Jak na rzeczach odciska się trwanie, postęp, ich gromadzenie oraz degradacja? Jak przebiegało zniszczenie i odbudowa materialnej tkanki Warszawy?

Spotkania “Doświadczanie Warszawy. Topografia i fotografia” są okazją do zastanowienia się, w jaki sposób rzeczy pomagają nam poznać i zrozumieć świat, który wspólnie zamieszkujemy. W dyskusji wykorzystane zostaną wybrane fotografie stolicy, pochodzące ze zbiorów Muzeum Warszawy.

Cykl prowadzi: Piotr Głogowski (Muzeum Warszawy) – specjalista ds. ikonografii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy, kurator pomocniczy Gabinetu Ludwika Gocla, badacz fotografii warszawskich.