sob., 22.04.2017

Wstęp płatny 10 zł

Ebru / warsztaty malowania na wodzie

To stara orientalna metoda malarska, szczególnie rozwinięta w Turcji. Językoznawcy wywodzą nazwę od perskiego słowa ebru oznaczającego chmurę. Jest to technika naturalnego zdobienia papieru, jedwabiu lub skóry za pomocą farb pływających po powierzchni wody, a po przeniesieniu na papier lub inne tworzywo tworzących formy przypominające deseń marmuru, kwiatów, roślin. W dzisiejszej Turcji, malarstwo techniką ebru zajmuje szczególne miejsce wśród artystów i uznawane za tzw. sztukę wysoką. Obecnie sztuka ebru nadal tworzona jest według starych zasad jako element dziedzictwa kulturowego o nieprzemijającej wartości.

Warsztaty dla młodzieży i  dorosłych.

Prowadzenie: Nalan Avhan

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.