sob., 20.01.2018

Finisaż wystawy Tarchomin ’80

Jeszcze do 28 stycznia 2018 roku można oglądać wystawę Tarchomin ’80. Na osoby zwiedzające ekspozycję w sobotę 20 stycznia podczas finisażu czeka 50 egzemplarzy albumu fotografii Wiesława Antosika, a w nich zdjęcia z wystawy, ale również wiele niepublikowanych dotąd materiałów.

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy wspólnie z jej twórcami w godz. 16.00-18.00. Będzie to opowieść o Wiesławie Antosiku, o Tarchominie, jego historii i współczesnych przemianach oraz o jubileuszu 500-lecia tarchomińskiego kościoła św. Jakuba.

Spotkaniu będzie towarzyszyć dyskusja o współczesnym blokowisku i formach integracji jego mieszkańców, w oparciu o grupę  facebookową Białołęka – Platforma > Sąsiedzka.

Będzie można też otrzymać bezpłatnie album Tarchomin ‘80. Na gości czeka 50 bezpłatnych egzemplarzy.

Dla dzieci

W ramach finisażu proponujemy także dwa warsztaty dla rodzin z dziećmi. Do wyboru: warsztat z tworzenia filmu animowanego, który poprowadzą Krzysztof i Kamila Rychta oraz Marta Antosik (obowiązują zapisy: tel. 608 178 447, e-mail: avetki@wp.pl) oraz warsztat z tworzenia kolażu tarchomińskiego, który poprowadzi Anna Wigura (zapisy: tel. 22 518 34 07; e-mail: anna.wigura@muzeumwarszawy.pl). Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia na www.muzeumpragi.pl.

Wystawa Tarchomin ’80 jest czynna do 28 stycznia 2018 roku. Bilety bezpłatne do pobrania w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi. Na warsztaty obowiązują zapisy.

PROGRAM FINISAŻU | sobota, 20 stycznia 2018, 15.00–18.00, wstęp wolny

• sobota, 20 stycznia 2018, 16.00-18.00

zwiedzanie z twórcami wystawy i dyskusja. Bezpłatny album Tarchomin ’80 dla odwiedzających Muzeum Warszawskiej Pragi tego dnia

ZRÓB SOBIE FILM! | Warsztaty tworzenia animacji dla dzieci. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli stworzyć własny film animowany, inspirowany historią Tarchomina, fotografiami Wiesława Antosika i własną wyobraźnią. Podążymy tropem małej Marty, która „produkowała” swoje filmy, malując i wycinając je z papieru. Animacja zostanie wykonana w technice poklatkowej, nawiązującej do czołówki filmu „Tarchomin ’80”. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji  kilka wstępnych koncepcji scenariusza. Zajęcia prowadzą prowadzą Krzysztof Rychta i Kama Fundichely (Kolor Kolektyw) przy specjalnym udziale Marty Antosik – córki Wiesława Antosika.

Warsztaty dla dzieci od lat 8. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Obowiązuje rejestracja. Zapisy na zajęcia: e-mail: avetki@wp.pl,  tel. 608 178 447. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Czas trwania warsztatów ok. 2h – produkcja podstawowa (oraz kilkugodzinna postprodukcja, która zostanie wykonana przez organizatorów po zajęciach). Dzieci będą mogły w trakcie warsztatu widzieć efekty swojej pracy, ale dopiero po postprodukcji animacja nabierze ostatecznej formy. Animację po postprodukcji zamieścimy online na YouTube.

WYTNIJ SOBIE OSIEDLE!

Rodzinne warsztaty tworzenia kolażu. Tarchomin w fotografiach Wiesława Antosika to olbrzymie blokowisko kontrastujące z naturalnym krajobrazem przedmieść Warszawy. W tym niejednolitym krajobrazie została sfotografowana kilkuletnia córka fotografa, która jest pierwszoplanową bohaterką osiedlowych kadrów. Poznając Tarchomin lat 80-tych, poznajemy jednocześnie beztroski świat dziewczynki, której kreatywność w wymyślaniu zabaw na świeżym powietrzu nie miała granic.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykorzystają fragmenty prezentowanych na wystawie zdjęć i stworzą z nich osiedlowy kolaż. Czy w kompozycjach będą dominowały bloki czy drzewa? Czy „wycięte” osiedle upodobni się do znanych współcześnie placów zabaw? No i wreszcie, czy nasza mała bohaterka pozostanie główną postacią tego świata? Jedno jest pewne, technika kolażu nie ma żadnych ograniczeń. Zajęcia prowadzi Anna Wigura. Zapraszamy!

Warsztaty dla rodzin z dziećmi od lat 5. Początek zajęć o godz. 15.00 – ostatni uczestnicy mogą dołączyć do grupy o godz. 15.45! Zapisy na zajęcia: e-mail: anna.wigura@muzeumwarszawy.pl lub tel. 22 518 34 07. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.