sob., 21.10.2017

Wstęp wolny po rezerwacji

IKARUSEM na Tarchomin

Wycieczka zabytkowym autobusem, zorganizowana przy współpracy Fundacji AVE. Zapraszamy do wspólnego odkrywania historii i współczesności Tarchomina!

Na początku lat 80.XX w. warszawski – od trzydziestu lat – Tarchomin całkowicie się zmienił. Ze starej nadwiślańskiej rolniczo-rybackiej osady, której średniowieczne korzenie potwierdza istnienie parafii i kościoła św. Jakuba, stał się wielkomiejskim blokowiskiem. Z krajobrazu zniknęły pola i gospodarstwa rolne. Ale to właśnie wtedy w sąsiedztwie socrealistycznych bloków wylądował szybowiec, wyrosła drewniana świątynia, działał klub fotograficzny. Na wycieczce prowadzonej przez Martę Knychałę (córkę Wiesława Antosika – autora fotografii pokazywanych na wystawie) oraz Bartłomieja Włodkowskiego (Fundacja Ave) poznamy wiele magicznych tarchomińskich miejsc.

22 października 2017 (niedziela) / bilety bezpłatne do pobrania w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub rezerwacja w Fundacji Ave (tel. 608 178 447; e-mail: avetki@wp.pl)

I termin: godz. 13.00 – zbiórka w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52). Powrót ok. godz. 15.00 [ilość miejsc: 35]

II termin: godz. 15.30 – zbiórka w  Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52). Powrót ok.  godz. 17.30 [ilość miejsc: 35]