czw., 15.11.2018

Kazimierz Nowak. Praskie pożegnania

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na wystawę i spotkanie z cyklu „Prawobrzeżni”:

Kazimierz Nowak. Praskie pożegnania

Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Nowakiem oraz na towarzyszącą wydarzeniu wystawę jego rysunków Pragi, Grochowa, Targówka, Bródna i Wawra.

Architekt, grafik i rysownik, przez kilkanaście lat współpracował z Jerzym Kasprzyckim, ilustrując felietony publikowane w „Życiu Warszawy”. Kazimierz Nowak jest także autorem ilustracji do książek „Literacki melanż z Pragi”, „Żydzi Warszawy”, „Warszawa sprzed lat”. W czasie praskiego wieczoru opowie o kulisach pracy rysownika i o swoich fascynacjach miastem i jego architekturą.

Wstęp wolny!