sob, 22.04.2017

Koncert
piknik wielokulturowy

Koncert grupy Klezzjezz

Twórczość zespołu to mieszanka muzyki klezmerskiej, etnicznej oraz jazzu. Repertuar obejmuje kompozycje autorskie, a także znane i lubiane utwory we własnych opracowaniach. To właśnie niebanalne, dopracowane aranżacje wyróżniają zespół. Skład wykonuje utwory instrumentalne oraz piosenki w języku jidysz, polskim, ukraińskim oraz niemieckim.Bogate doświadczenia indywidualne każdego z muzyków jak i przygotowanie muzyczne są gwarantem wysokiej jakości wykonywanej muzyki.

Zespół tworzą: Iwona Karcz (PL) – wokal, Marta Rubik (PL) – skrzypce, wokal, Zofia Trystuła-Hovhannisyan – obój, Julia Amirova (UA) – intrumenty klawiszowe, Piotr Wojnarowski (PL) – kontrabas, Denis Amirov (UA) – instrumenty perkusyjne.