sob., 18.08.2018

Koncert Orkiestry Tanecznej Bonanza

Zespół gra tradycyjny repertuar taneczny wykonywany na podmiejskich zabawach od lat 30 do lat 60. Gra tradycyjne oberki i polki, nowsze fokstroty, tanga, slowfoxy i walce, aż do radiowych przebojów wodewili, które znał każdy przedwojenny bywalec miejskich dancingów. Członkowie kapeli mają wieloletnie doświadczenie w graniu do tańca i współtworzyli takie kapele jak: Zawołany Skład Weselny, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Melodia w Polsce, WCIAS, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta. Do tego regularnie prowadzą warsztaty instrumentalne, uczestniczą w życiu muzycznym na wsi oraz współpracują z wieloma aktywistami krzewiącymi polską tradycję.

Skład:
Zuzanna Zimończyk – trąbka, śpiew