sob., 28.07.2018

Spacer

Z konserwatorką malarstwa po kamienicach

W niektórych praskich kamienicach do dziś możemy oglądać figuratywne dekoracje malarskie. Te zachowane na klatkach na Targowej 84, Wileńskiej 19 i 21 oraz w przejeździe bramowym na Inżynierskiej 9 będą punktem wyjścia do rozważań nad pierwotnym wystrojem wnętrz czynszowych kamienic w okolicy. Jak dekorowane były wnętrza kamienic i czy jest możliwe, że polichromie ciągle są zachowane pod warstwami farby?

Prowadzenie: Katarzyna Onisk, TOnZ

Zbiórka, godz. 10.00 w podwórku kamienicy przy ul. Targowej 84