czw., 13.09.2018

Moshe Tirosh – ocalały z Zagłady | Spotkanie

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ze świadkiem historii, również tej praskiej. Moshe Tirosh, wcześniej – Miecio Kenigswein, ocalał z Zagłady m.in. dzięki pomocy dyrektora warszawskiego ZOO Jana Żabińskiego i jego żony Antoniny Żabińskiej. Jako dziecko, po ucieczce z getta warszawskiego, ukrywał się w piwnicy willi Żabińskich. Po wielu latach zdecydował się opowiadać historię swojego ocalenia oraz losów w wojennej i powojennej Polsce, które zakończył wyjazd do Izraela.

Do wysłuchania jego wspomnień zapraszamy w dwóch terminach:

• 11 września (wtorek), godz. 12:00 – spotkanie dla młodzieży z nauczycielami; obowiązują zapisy: (magdalena.staroszczyk@gmail.com lub telefonicznie: 22 518 34 08)

• 13 września (czwartek), godz. 18:30 – spotkanie otwarte.