Muzeum dla maluchów | Rodzinna zabawa literacka

Loading Map....

Data/Czas
02/04/2017

Informujemy, że wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane.

Czasem nie wiemy, jak wytłumaczyć maluchowi ludzkie zachowania i niebezpieczeństwa otaczającego nas świata. Dzięki bajkom terapeutycznym ofiarowujemy mu magiczny klucz do samodzielności. Czytelnia Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na literackie spotkanie dla maluchów i ich rodziców.

Bajki, baśnie, mity, legendy wywodzą się z kultury opowiadania. Historie przekazywane z ust do ust sięgają początków istnienia ludzkości. Były odpowiedzią na potrzebę zrozumienia otaczającego świata i zgłębienia własnego ja.

Dziś są przekazywane przez ukochane babcie, mamki czy mamy na dobranoc, opowiadane dla rozrywki przy stole, itp. Zmieniamy się my, zmienia się świat, dlatego zmieniają się historie, które przekazujemy sobie nawzajem.

Na kolejnym, drugim spotkaniu z cyklu „Muzeum dla maluchów” poznać będzie można literaturę terapeutyczną skierowaną do dzieci.

„Muzeum dla maluchów” to edukacyjna inicjatywa Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi. Jej celem jest zainteresowanie najmłodszych czytelnictwem. Dzięki temu książki na stałe mogą trafić do ich rodzinnych domów. Zajęcia pozwalają też dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie kultury i rozwijać ich wyobraźnię.

Zajęcia składają się z trzech niezależnych niedzielnych spotkań, na które obowiązuje rezerwacja. W tym celu należy kontaktować się z Karoliną Jusińską z Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi pod numerem telefonu 22 518 34 16 w godzinach pracy Czytelni lub mailowo: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl.

Termin zajęć: 2 kwietnia 2017 r.
Godzina: 11.30
Czas trwania: ok. 60 min.
Miejsce: sala penthouse w Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 w Warszawie
Liczba miejsc: 20 osób (rodzice z dziećmi)
Koszt udziału dziecka w zajęciach: 10 zł, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna