Muzeum dla maluchów

Data/Czas
05/03/2017

Kategoria

Chcielibyśmy Państwa poinformować, że zakończyliśmy rezerwację miejsc na pierwsze zajęcia z cyklu „Muzeum dla maluchów”. Przyjmowanie zgłoszeń na kolejne zajęcia, które odbędą się 2 kwietnia rozpoczniemy z dniem ukazania się nowej informacji na naszej stronie. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie organizowanymi przez nas warsztatami!

Muzeum dla maluchów to nie tylko odkrywanie przyjemności z czytania i zabawy na podstawie zasłyszanych opowieści – to również kompendium wiedzy dla młodych rodziców, którzy chcieliby, aby ich pociechy wyrosły na ciekawych świata ludzi, którzy wiedzą, jak tę ciekawość świata w mądry sposób zaspokajać.

Rodzice mają zatem doskonałą możliwość rozmowy ze specjalistą, który pomoże im zrozumieć swoje dziecko. Opowie o tym, jak duży wpływ na zainteresowanie książką mogą mieć indywidualne predyspozycje i możliwości dziecka ze szczególnym uwzględnieniem tematyki integracji sensorycznej i rozwoju zmysłu wzroku.

Zapraszamy naszych małych gości (do 6. roku życia) wraz z opiekunami na pierwsze zajęcia 5 marca. Niech książka będzie nie tylko przykładem uniwersalnej metody wychowawczej, ale także doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi. Naszym celem jest zacieśnianie rodzinnych więzi i rozwijanie pasji czytania i zainteresowania literaturą.

Muzeum dla maluchów to inicjatywa Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi, wzbogacająca ofertę biblioteczną i edukacyjną Muzeum Warszawy o zajęcia, których celem jest zainteresowanie najmłodszych gości czytelnictwem. Poprzez tego typu zajęcia rodzice i ich pociechy mają szansę przyjąć książkę do swoich domów na stałe. Czytanie zaś jest podstawą w stawianiu pierwszych kroków w świecie kultury i rozwoju intelektualnym dzieci.

Zajęcia składają się z trzech niezależnych niedzielnych spotkań, na które obowiązuje telefoniczna rezerwacja. Prosimy o kontakt z Karoliną Jusińską, pracownicą Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi, tel. 22 518 34 16, w godzinach pracy Czytelni.

Termin pierwszych zajęć: 5 marca 2017 r.
Godzina: 11:30
Czas trwania : ok. 60 min
Miejsce: sala penthouse w Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 w Warszawie
Liczba miejsc: 20 osób (rodzice z dziećmi)

Koszt udziału dziecka w zajęciach: 10 zł, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna.