czw, 27.04.2017

rzemieślnicy
Wstęp bezpłatny

Na miarę od krawca / Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Krawiectwo miarowe, bieliźniarstwo, gorseciarstwo, hafciarstwo oraz modniarstwo to zawody, które tradycyjnie zrzeszał warszawski Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych. Jest najstarszą tego typu organizacją warszawską z historią sięgającą 1380 roku.

O cechu, współczesnej kondycji krawiectwa miarowego, możliwościach kształcenia w tym zawodzie oraz relacjach z projektantami opowiedzą zaproszeni goście – między innymi Tadeusz Kierepka, mistrz krawiecki, Podstarszy Cechu, Wiceprezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Praski Penthouse. Spotkanie otwarte, bez zapisów.

Rzemieślnicy z prawego brzegu są żywą częścią lokalnego dziedzictwa. Chcesz ich poznać, zobaczyć jak pracują, posłuchać ich historii? Zapraszamy na spotkania i pokazy z miejskimi wytwórcami, które organizowane są raz w miesiącu przez Muzeum Warszawskiej Pragi pt. Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy. Częścią projektu jest program „Projektowanie oparte na rzemiośle”, w ramach którego młodzi designerzy współpracują z doświadczonymi mistrzami.