sob., 10.06.2017

Otwarte stanowisko: krawiec, rękawicznik

Godz. 12.00 – 16.00, hol wejściowy Muzeum

Nowe pokolenie krawiectwa. Otwarte stanowisko krawieckie przygotowane przez Andrzeja Świderskiego prowadzącego Pracownię Krawiecką i sklep z tkaninami „Materialista”.

Prezentacja zawodu rękawicznika Otwarte stanowisko przygotowane przez Annę Giedroyć z Pracowni Rękawiczek. Zaprezentuje różne rodzaje rękawiczek, tradycyjne narzędzia, sposób zdejmowania miary z dłoni, pokaz etapów tworzenia rękawiczek. Na stanowisku będzie możliwość ręcznego szycia skóry.