sob., 10.06.2017

Godz. 10.00 – 16.00, wstęp wolny
Miejsce: Dziedziniec Muzeum, sala konferencyjna

Wyrób kołder
Godz. 10.00, sala konferencyjna.

Ręczne pikowanie kołdry z wełny rozpiętej na drewnianych krosnach. Na chętnych będą czekały igły i nici. Pokaz włókien naturalnych – wełny owczej, pierza. Prowadzenie: Halina Rostkowska, Pracownia Kołder.

Szewstwo
Godz. 11.00, dziedziniec muzeum.

Ćwiekowanie, naciąganie cholewki na kopyta. Opowieść o obuwiu historycznym i współczesnym. Prowadzenie: Jacek Kamiński z Artystycznej Pracowni Obuwia, Tomasz Pietrzak z Pracowni Szewskiej.

Rymarstwo
Godz. 12.30, dziedziniec muzeum.

Tradycyjny przyrząd drewniany „konik”. Chętni będą mogli spróbować sił w szyciu i wykonać pas z blanku. Prowadzenie: Andrzej Kłoda Wyroby ze Skóry.

Gorseciarstwo
Godz. 15.30, dziedziniec muzeum.

Historia gorsetów od XVI wieku po czasy współczesne. Możliwość przymierzenia tej części garderoby dla pań o różnych rozmiarach. Prowadzący: Anna Mieszkowska, właścicielka pracowni Absynt.