czw, 04.10.2018

Spotkanie

Zakorzenieni na Pradze. Artyści

Ostatnie dwie dekady zmieniły nie do poznania praską mapę lokalizacji związanych ze sztuką. Polityka miejska oraz status twórców dzierżawiących lokalne pracownie wpływały na ogromną zmienność artystycznego krajobrazu. Kto zapoczątkował modę na tworzenie sztuki wizualnej na Pradze? Kim są artyści, którzy od ponad dwudziestu lat nie rozstali się z prawym brzegiem miasta? Jak bycie “tutejszym” wpływa na proces twórczy – pytać będziemy m.in. Teresę Starzec i artystów związanych z Fundacją Atelier.

Prowadzenie: Katarzyna Szumlas