śr., 09.05.2018

Wstęp 10 zł

Pretekst Praski. Kulturalny Klub Dyskusyjny | „Cwaniary” Sylwii Chutnik

Jedna z superbohaterek – Halina Żyła pomaga mieszkańcom stolicy. Rozważyć należy jedynie, czy po obu stronach Wisły pełniłaby swoją funkcję równie skutecznie. Tytułowe cwaniary – kobiece odpowiedniczki „Złego” z legendarnej powieści Tyrmanda radzą sobie z dramatami społecznymi jak mogą. A mogą naprawdę wiele. Przekonajmy się, jakimi narzędziami  dysponuje mieszkanka stolicy, która może odpowiedzieć na problemy otaczającego ją świata.

Miejsce: sala penthouse Muzeum Warszawskiej Pragi, budynek A, piętro 2.