czw., 20.12.2018

Rosyjskie wojsko w prawobrzeżnej Warszawie na przełomie XIX i XX wieku

Drugi z cyklu trzech wykładów Andrzeja Buczyńskiego, poświęcony obecności rosyjskiego wojska na warszawskiej Pradze. Rządy zaborcy nad Wisłą przez wiek utrzymywały się dzięki zbrojnemu orężu, jednak do tej pory nie powstała monografia carskiego garnizonu Warszawy. Wykład poświęcony będzie jedynie wycinkowi tego zagadnienia. Przedstawione zostaną liniowe formacje i inne instytucje pomocnicze kwaterujące na Pradze.

Prowadzenie: Andrzej Buczyński jest pracownikiem Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. To autor publikacji varsavianistycznych, których tematyka związana jest z dziedzictwem prawosławnym i carskim. W swojej pracy naukowej dotyka kwestii kulturowych, historycznych i obyczajowych.

UWAGA:

20 grudnia Muzeum Warszawskiej Pragi będzie otwarte do godziny 18.00. Wykład Rosyjskie wojsko w prawobrzeżnej Warszawie na przełomie XIX i XX odbędzie się zgodnie z planem, prosimy tylko o wejście przez furtkę od ul. Kępnej. Do zobaczenia!