pt., 23.11.2018

Scenariusz, storyboard, komiks

Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy pracować nad wszystkimi elementami komiksu: scenariuszem, dialogami, kadrowaniem, kompozycją pojedynczego kadru i układu kadrów na planszy, spójnością narracyjną. Zastanowimy się też nad efektywnością pracy i sposobami radzenia sobie z blokadami twórczymi. Będziemy się uczyć głównie na pracach wykonanych na warsztatach, poprzez indywidualne rozmowy prowadzącego z uczestniczkami i uczestnikami, jak i poprzez dyskusję w grupie. Zachęcamy też do przyniesienia własnych, gotowych prac – scenariuszy, storyboardów, komiksów!

Prowadzący:
Daniel Chmielewski, scenarzysta, rysownik, storyboardzista i autor książek dla dzieci. Tworzy autobiograficzne eseje („Zapętlenie”, „Zostawiając powidok wibrującej czerni”), komiksy naukowe („Topografia uwagi” wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne („Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” wraz z Katarzyną Szulińską). Album „Podgląd”, rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Chmielewski współpracował z ilustratorem Maciejem Łazowskim przy książce dla przedszkolaków „Burze kuchenne i bestie bezsenne” oraz z malarką Magdą Rucińską przy urbanistycznym horrorze dla dzieci „Miasto Złotej”. W 2018 roku opublikował komiksową adaptację powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata” pt. „Ja, Nina Szubur”.

Wstęp wolny, wejściówki do pobrania w kasach i online.