sob., 07.07.2018

Wstęp 5 zł

Spacer śladami Tolka Banana

Start: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Jak wypadła Praga w ujęciach Stawiam na Tolka Banana pamięta niemal każdy. Ale czy sprawdzaliście, jak plenery uwiecznione na taśmie filmowej w 1973 r. wyglądają dziś? Jaką Pragę chciał pokazać Andrzej Wajda, a jaką Roman Polański? Roztrząsając plenerowe decyzje reżyserów, przejdziemy trasę od plaży nad Wisłą, przez niepozorne osiedla, legendarne bazary, stare bramy aż po Park Skaryszewski. Nasz szlak wytyczą błyskotliwe kadry i legendarni aktorzy. Na spacer kończący pierwszą część cyklu warsztatów Pretekst Praski. Kulturalny Klub Dyskusyjny dla osób powyżej 55 roku życia, tym razem zapraszamy WSZYSTKICH fanów filmu i prawobrzeżnej części stolicy. Spacer pełen zagadek, anegdot filmowych oraz… miejmy nadzieję wspomnień uczestników. Oprowadza p. Katarzyna Szumlas, pasjonatka filmu i współautorka przewodnika Warszawa Slow Travel.