niedz., 02.09.2018

Spacer

Stacja Warszawa – Praga. Ślad Kolei Nadwiślańskiej

Czy kojarzycie stację kolejową Warszawa Praga? Na pewno, bo zna ją każdy, kto choć raz jechał pociągiem w stronę Gdańska. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo nowocześnie, ale ma też swoją wielką historię. Pod koniec XIX wieku była jedną z ważniejszych stacji na linii Kolei Żelaznej Nadwiślańskiej, która łączyła Kowel z Mławą, czyli Podole z granicą Prus Wschodnich.

O znaczeniu stacji, kolejarzach, osadzie Nowe Bródno i pozostałościach starej kolejowej infrastruktury opowie dr hab. Zbigniew Tucholski z Instytutu Historii Nauki PAN.

Zbiórka przy pętli A 204 przy ul. Pożarowej