sob, 16.12.2017

Spacer

Po Szmulowiźnie śladami wielkich architektów

Na terenie Szmulowizny, w czasach powojennych niedoinwestowanej i zapomnianej, zachowało się wiele zabytkowych budynków zaprojektowanych przez znanych architektów. To właśnie te perełki stanowią o niepowtarzalnym klimacie tej części miasta.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co łączy łaźnię z zajezdnią tramwajową, w jaki sposób kolumny zamówione dla rzymskiego kościoła znalazły się na Michałowie i co ma wspólnego młyn z fabryką słodyczy – zapraszamy.

W programie:

Bazylika przy Kawęczyńskiej > młyn parowy i spichlerz przy Objazdowej > „Drucianka”, czyli Belgijska Fabryka Gwoździ, Drutu i Sztyftów > remiza tramwajowa przy Kawęczyńskiej > szkoła przy Otwockiej > dom zakonny Salezjanów

Zbiórka: plac przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego

Prowadzenie: arch. Agnieszka Gomółka, Krzysztof Michalski (Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”)