Ulica Targowa – serce Pragi po zawale | Wokół rewitalizacji

Data/Czas
13/04/2017

Kategoria

Ulica Targowa jest jak serce Pragi. Zawsze tętniła życiem. Była targowiskiem i zapleczem aprowizacyjnym miasta. Potem zamieniła się w zielony, elegancki bulwar. Stała się salonem Pragi. Dziś pełni rolę brakującej obwodnicy Pragi. Jest też początkiem drogi wojewódzkiej nr 637 z Warszawy do Węgrowa. Złośliwi mówią, że jest ściekiem komunikacyjnym. Zamknięcie ulicy na czas budowy metra dawało możliwość zmian, które tylko częściowo zostały zrealizowane.

Na spotkaniu przedstawimy pomysły społeczników z Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów” dotyczące zmian komunikacyjnych na Pradze oraz będące ich pochodną efekty pracy społecznej zespołu „Targowa 2.0”. Opowiemy też o projekcie „Zielona Targowa”, zgłoszonym w ubiegłym roku do Budżetu Partycypacyjnego. Wspólnie zastanowimy się, jakiej Targowej chcemy.

Wstęp wolny.

Wokół rewitalizacji – cykl spotkań, poświęcony zagadnieniom związanym z rewitalizacją dzielnicy Praga. Comiesięczne spotkania będą poświęcone kolejno tematom zieleni miejskiej, funkcjonowaniu zakładów rzemieślniczych, działaniom kulturalnym, problemom ochrony zabytków czy planowaniu miejskiemu. Gościć będziemy naukowców, praktyków, pracowników magistratu i aktywistów miejskich, którzy podzielą się doświadczeniami, wiedzą i pomysłami.