sob., 10.06.2017

wstęp płatny

Warsztat renowacji skóry tradycyjnymi metodami garbarskimi z Centrum Renowacji Renoskór

Godz. 13.00 – 14.30
Warsztat na zapisy, bilet 10 zł
Miejsce: I p Muzeum Warszawskiej Pragi

Prowadzący Leszek Hardej, z wykształcenia technolog garbarstwa, potrafi błyskawicznie rozpoznać nie tylko rodzaj danej skóry ale i sposób jej wyprawienia. Ma to duże znaczenie dla udanej renowacji wszelkich skórzanych wyrobów, które nie łuszczą się, nie sztywnieją i nie pękają. O tym i innych zagadnieniach opowie w części teoretycznej, a w części praktycznej pokaże, jak przebiega proces odnawiania w oparciu od oczyszczania przez odtłuszczanie, wyrównywanie i naturalizowanie, dobieranie apretury i ręczne malowanie.