sob., 27.10.2018

Wernisaż Haftowanej Panoramy Warszawy z 1918 roku

(fot. I. Poniatowska)

Zapraszamy na prezentację 6-metrowej Haftowanej Panoramy Warszawy z 1918 roku. Panorama powstała jako kolektywne dzieło warszawiaków, turystów, przypadkowych przechodniów – akcja zorganizowana została przez stowarzyszenie Miejsce Spotkań Warszawa w Parku Saskim we wrześniu tego roku. W ciągu dwóch weekendów artystki i instruktorki czekały na wszystkich chętnych niedaleko fontanny między 10.00 a 18.00. W tym czasie każdy mógł się przyłączyć do haftowania, na chwilę lub na dłużej, zostawić jeden ścieg lub konsekwentnie wykończyć wybrany budynek. Wiele osób wracało, by kontynuować pracę. Wśród ponad 200 osób haftujących były dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, turyści i w przeważającej mierze warszawiacy.

Zapraszamy na wernisaż niezwykłej tkaniny oraz towarzyszące wydarzeniu warsztaty haftu warszawskiego.

Miejsce: sala penthouse Muzeum Warszawskiej Pragi, bud. A, piętro 2

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt wspiera ARIADNA S.A. Fabryka Nici z Łodzi istniejąca od 1898 roku.