sob., 10.02.2018

Spacer
Wstęp wolny

Wizyta w sercu Pragi | Zwiedzanie kościoła Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej

Wnętrze kościoła Matki Bożej Loretańskiej kryje niezwykły zabytek – XVII-wieczny domek loretański. Został wybudowany na Pradze staraniem tutejszego zakonu bernardynów, dzięki hojnym fundacjom królewskim i magnackim.

Zwiedzimy domek z herbu Pragi

Jest obiektem wymienionym w dokumencie lokacji miasta i umieszczonym w praskim herbie. Świątynię będziemy zwiedzać wspólnie z Jolantą Wiśniewską i Anną Wigurą (Muzeum Warszawskiej Pragi).

Wydarzenie bezpłatne

Zbiórka: przed kościołem (ul. Ratuszowa 5a)