Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

czw, 05.04.2018
16:00–17:30

Spotkanie
wykonane na prawym brzegu. rzemieślnicy
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy: Tradycyjne techniki witrażownicze

Pracownia lamp witrażowych Magedi to jedno z takich miejsc na mapie prawobrzeżnej Warszawy, gdzie mamy do czynienia z rzemiosłem artystycznym na najwyższym poziomie. Powstają tu piękne przedmioty użytkowe ze szkła ręcznie wytapianego i barwionego przy pomocy tlenków metali.

Znakiem rozpoznawczym pracowni są autorskie projekty inspirowane stylami Art Deco, Bauhaus, Java Style i szeroko pojętym Modernizmem oraz repliki lamp takich artystów jak Tiffany, Behrens czy Mackintosh.

Wizyta odbędzie się w nowej siedzibie, gdzie  znajduje się sala galeryjna z ekspozycją kolekcji około 150 wzorów lamp, a także pracownia. Doświadczeni rzemieślnicy wyżynają szklane elementy, a następnie owijają je folią miedzianą i łączą cyną. W czasie spotkania uczestnicy zapoznają się z procesem projektowania i wytwarzania lamp witrażowych, a także zobaczą formy wykonane z różnych materiałów i rysunki konieczne do ich wykonania.

Właściciel pracowni Edward Magdziarz rodzinnie i zawodowo związany jest z warszawską Pragą, tu spędził dzieciństwo, tu brał udział w wybudowaniu pawilonów rzemieślniczych przy ul. Targowej 18. Cieszymy się, że nowa siedziba pracowni znalazła się na Pradze i zostanie atrakcyjnym elementem rzemieślniczo – artystycznego krajobrazu.

Poszukiwania nowego miejsca na pracownię pana Magdziarza były wspierane przez Liderki Obszaru w ramach projektu „Rewitalizacja-wspólna sprawa”.

 

Prowadzenie: Edward Magdziarz, właściciel Pracowni Magedi ART,

Miejsce spotkania – ul. Jagiellońska 52

Ilość miejsc ograniczona

Spotkanie na zapisy: katarzyna.chudynska-szuchnik@muzeumwarszawy.pl

Start zapisów: 20.03

 

Pokaz odbywa się w ramach European Artstic Crafts Days (EACD) 2018

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.