Zrób z nami film! Zapraszamy na warsztaty filmowe Akademii Nowe Horyzonty

Zrób z nami film! Zapraszamy na warsztaty filmowe Akademii Nowe Horyzonty

Otaczają nas niezwykłe historie: dotyczące rodziny i bliskich, naszego otoczenia – domu, ulicy czy miasta; historie z przeszłości i z przyszłości – o marzeniach, planach i celach. Takie, które towarzyszą nam całe życie i te, które nas poruszają w konkretnym momencie. Tematy, które nas zachwycają, ale także te, które nas bolą i bulwersują. Warto o nich opowiadać. Kino jest do tego najlepszym narzędziem.

Zrób z nami swój pierwszy film! Podczas warsztatów filmowych nauczymy Cię filmowych podstaw, które wykorzystasz realizując własną etiudę. Możesz do nas przyjść z gotowym tematem, albo przyjść po prostu – wspólnie poszukamy historii, którą chciałbyś opowiedzieć.

Jak będziemy pracować? Spotykamy się od października 2016 r. do czerwca 2017 r. raz w miesiącu na weekend (sobota – niedziela, godz. 10:00 – 18:00) w Muzeum Pragi. Uczymy się filmowych podstaw (poszukiwania tematu do filmu, tworzenia scenariusza i dokumentacji, aktorstwa, reżyserii, tworzenia zdjęć i montażu) i tego jak je wykorzystać w praktyce – realizując Twój pomysł. Skupiamy się na ćwiczeniach, bo to one, a nie sucha wiedza, najlepiej uczą filmowania. Pracujemy z czynnymi filmowcami i doświadczonymi edukatorami Akademii Nowe Horyzonty – Pawłem Ziemilskim i Matejem Bobrikiem oraz gośćmi – wybitnymi filmowcami i specjalistami.

Podczas warsztatów dowiesz się wszystkiego, co o filmie wiedzieć trzeba i zrealizujesz swoją etiudę. Pokażemy Ci także, jak tę wiedzę wykorzystać w przyszłości: jak działa prawo autorskie oraz w jaki sposób kino może się przydać w różnych dziedzinach życia, np. w edukacji i animacji.

Kogo zapraszamy? Wszystkich, którzy chcieliby spróbować filmowania – trzeba tylko być pełnoletnim. W szczególności zapraszamy nauczycieli i animatorów, dla których dodatkowo przygotujemy specjalne zajęcia na temat edukacji i animacji filmowo-medialnej.

Zapisy: Do 20 września poprzez naszą stronę: www.nhef.pl – zakładka „warsztaty filmowe” (uwaga! liczy się kolejność zgłoszeń)

Cena: 1 semestr – 1200 zł, cały rok – 2400 zł (w przypadku opłaty z góry za cały rok – 2000 zł)

Dla warszawskich nauczycieli cena promocyjna za cały rok – 800 zł

Współorganizatorem warsztatów filmowych jest fundacja Evens, organizator projektu Jakie jest Twoje ID?, z którego będziemy korzystać podczas spotkań i pracy nad filmami.

Więcej informacji: na stronie http://www.nhef.pl – zakładka warsztaty filmowe lub bezpośrednio: paulina@nowehoryzonty.pl, +48 608 430 547.

wf_gołąb