fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

nie, 02.06.2019
11:00–12:00

Zajęcia rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Bazyliszek | Muzeum dla maluchów

Bazyliszek, mityczne stworzenie, przypominał trochę dinozaura, trochę smoka, a niektórzy twierdzą, że był wężem pilnującym skarbu. Mówi się, że ma kilka metrów długości i nie wolno patrzeć mu w oczy. Podobno widziano go na Krzywym Kole, ale na Różycu swego czasu mawiali, że schował się w praskich podziemiach. Legendy warszawskie od wieków rozbudzają wyobraźnię dzieci i dorosłych. Czy zatem odnajdziemy Bazyliszka w piwnicach Muzeum Warszawskiej Pragi?


☞ Grupa wiekowa: 0–6 lat
☞ Start: 11.00
☞ Czas trwania: 60 min
☞ Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
☞ Liczba uczestników: 20 osób
☞ Prowadząca: Natalia Morawska
☞ Rezerwacja: prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres e-mail karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl lub pod nr telefonu 22 518 34 16 w godzinach pracy Czytelni (pn., wt., śr., pt. w godz. 10.00–16.00, czw. w godz. 12.00–18.00)

Plan zajęć: w pierwszej części każdego spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z jego tematyką w salach ekspozycyjnych lub edukacyjnych muzeum (ok. 30 minut). Druga część ma natomiast charakter warsztatowy, kiedy dzieci – samodzielnie bądź z pomocą opiekuna lub opiekunki – tworzą prace plastyczne, związane z tematyką zajęć (ok. 30 minut).


Muzeum dla maluchów
Poprzez zabawę uczestnicy i uczestniczki zajęć mogą dowiedzieć się wiele o mieście, w którym żyją, a podczas części warsztatowej tworzyć za pomocą kreatywnych materiałów oryginalne prace plastyczne dostosowane do tematyki poszczególnych zajęć. Muzealna przestrzeń staje się miejscem rodzinnym.

W 2019 roku kontynuujemy objętą przez nas drogę budowania oferty dla rodzin z Warszawy i okolic, przełamując przy tym stereotyp muzeum jako miejsca niedostępnego dla najmłodszych dzieci.

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.