wt., 17.06.2025
18:00–19:30
Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny
Spotkanie z Joanną Kinowską | Migawki/Inspiracje

Celem projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.
Inspiracje to spotkania się z tymi, które i którzy przyglądają się miastom i architekturze od dawna, dokumentują je fotografując, a przy okazji opowiadają o swoich odkryciach innym. Słuchamy o ich metodach pracy, podglądamy ich warsztat, podziwiamy efekty ich pracy.
Zaprosiliśmy do tego cyklu inspirujących twórców i twórczynie, którzy od lat, wykorzystują różne narzędzia, budują własne fotograficzne archiwa zmian. Spotkanie prowadzi Filip Springer.
Gościem będzie Joanna Kinowska – historyk sztuki specjalizująca się w fotografii. Niezależna kuratorka, fotoedytorka, autorka i fotografka. Pracuje w Służewskim Domu Kultury jako kierownik ds. edukacji kulturalnej. Bywa jurorką konkursów, recenzentką przeglądów portfolio. Prowadzi warsztaty dla profesjonalistów Myślenie fotografią. Założycielka bloga Miejsce fotografii. Współpracuje z Przekrój.pl, Fotopolis, Digital Camera Polska oraz „Kwartalnikiem Fotografia”. Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Członkini RAV.A Stories.
Jako fotografka wróciła po kilkunastu latach do pokazywania swoich prac w 2023 roku wystawą, a następnie książką „Skocz ze mną w ogień”. Od 2020 roku realizuje długoterminowy projekt o roboczym tytule „Granice Warszawy”.
Celem projektu „Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji” jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Wszystko po to byśmy mogli przyjrzeć się tej wielkiej przemianie jeszcze w czasie jej trwania. W przyszłości budowana w ten sposób baza zdjęć stanie się źródłem wiedzy o dawnej i współczesnej Warszawie – bezcennym dla badaczy i badaczek i nabierającym wartości z każdym kolejnym rokiem dzielącym nas od formalnego zakończenia programów rewitalizacyjnych.
Więcej informacji o projekcie Migawki: migawki.muzeumpragi.pl
Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy działań na obszarze rewitalizacji m.st. Warszawy.
Partner edukacji Muzeum Warszawy – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
