Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 29.09.2019
16:00–18:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
bezpłatne wejściówki do odbioru online i w Muzeum

Niedziela z rzemiosłem – Martoczki

„Niedziele z rzemiosłem” to cykl spotkań z rzemieślnikami towarzyszący wystawie „Oblicza nowego rzemiosła” zorganizowanej w Muzeum Warszawskiej Pragi z okazji 2. urodzin Projektu Pracownie. To możliwość poznania współczesnych twórców rzemiosła oraz zmierzenia się z czynnościami, które w swojej codziennej pracy wykonują rzemieślnicy.

15 września odbędzie się drugie wydarzenie cyklu – o swojej pracy opowie Alina Grabiec z pracowni Aanda.

Ostatnie spotkanie cyklu poprowadzi Marta Galińska, twórczyni marki Martoczki.

Podczas prezentacji uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z materiałami modniarskimi, z których są wykonywane letnie i jesienne kapelusze (filc, welur, trawa morska, sinemay, buntal czy papier). Obejrzą formy służące do wykonania różnych fasonów kapeluszy oraz toczków – zarówno te stosowane dawniej, jak i wykonane współcześnie. Rzemieślniczka opowie, czym różnią się kapelusze ręcznie wykonane przez modystkę od tych produkowanych masowo. Uczestnicy będą mieli okazję przymierzyć różnych fasonów nakryć głowy i skorzystać z porady Marty w zakresie doboru odpowiedniego kapelusza.

Martoczki
Martoczki to marka stworzona przez Martę Galińską, projektantkę i rzemieślniczkę. Technik modniarskich Marta uczyła się od londyńskich modystek, a następnie rozpoczęła własną działalność na warszawskim Krakowskim Przedmieściu. Modystka wykonuje kapelusze, toczki i fascynatory.

Organizatorzy: Projekt Pracownie, Muzeum Warszawskiej Pragi
Partnerzy wydarzenia: NÓW. Nowe Rzemiosło, Magazyn Miasta/ Cities Magazine, Łyk Kultury

Fot. Martoczki


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.