Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Archiwum historii mówionej

Projekt Archiwum Historii Mówionej trwa nieprzerwanie od połowy 2008 roku. W jego ramach poszukujemy kontaktu z dawnymi i obecnymi mieszkańcami prawobrzeżnej Warszawy – od Tarchomina, Białołęki, Bródna przez Starą i Nową Pragę, Targówek, Zacisze po Grochów, Saską Kępę i Zerzeń – i nagrywamy ich wspomnienia. Interesują nas zarówno opowieści dotyczące życia codziennego i atmosfery poszczególnych rejonów prawego brzegu, jak i relacje świadków ważnych zdarzeń historycznych.

Dotychczas zarejestrowaliśmy łącznie około 500 godzin nagrań i liczba ta stale rośnie. Są one utrwalane na nośniku cyfrowym i archiwizowane – także w postaci transkrypcji przeprowadzonych rozmów. W ten sposób powstaje wyjątkowy zbiór materiałów tekstowych, dźwiękowych i audiowizualnych, dokumentujących zmiany, a przede wszystkim pozwalających poprzez ludzką pamięć sięgnąć do przeszłości tych części miasta.

Jeśli chcieliby Państwo dodać nagranie do naszej audiomapy prosimy o kontakt: ahm.muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl

Przeciągnij pinezkę w miejsce z którego pochodzi nagranie[ap-form]