sob., 03.12.2022

udział bezpłatny

Warsztaty: wieszak z drewna i skóry | Zrób Sobie Prezent

Wieszak na ścianę wykonamy z resztek grubej skóry garbowanej roślinnie oraz starych elementów mebli jak rzeźbione nogi od stolików czy kredensów. Pomysł powstał na letnich Warsztatach Rzemieślniczki, w czasie których można było testować różne sposoby łączenia drewna i skóry.

Warsztaty prowadzi projektantka Ewelina Czaplicka Ruducha.

Informacje praktyczne:

Liczba miejsc: 10

Udział na podstawie bezpłatnych biletów (dostępne online i w kasie biletowej na tydzień przed wydarzeniem).

Lokalizacja: Muzeum Warszawskiej Pragi, Pracownia Rzemieślnicza PraRzemka, poziom -1

Warsztaty odbywają się w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2022 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Kuratorką programu jest Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.