Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 25.05.2024
11:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Matki, babki, prababki – rodzinny portret kobiety. Warsztaty z Dorotą Raniszewską

Zdjęcie wystawy „Prawobrzeżne”. Zdjęcia i obrazy w ramkach na ścianie, a przed stoi gablota z przedmiotami.

Jak łączą się nasze opowieści z rodzinną przeszłością ważnych dla nas kobiet? W czasie warsztatu będziemy za pomocą różnych narzędzi, w tym fotografii, pracować nad wydobyciem historii naszych matek, babek i prababek.  Jak możemy użyć rodzinnych opowieści w sposób twórczy i do wzmocnienia samych siebie? Te i inne wątki związane z kobiecą historią rodzinną pojawią się na warsztatach poprowadzonych przez Dorotę Raniszewską.

Program warsztatu

Przed warsztatem: Wybierz i przynieś ze sobą kilka zdjęć osoby, której historię chcesz zgłębić i opisać, np. mamy czy babci. Dodatkowo, możesz przynieść inne przedmioty związane z tą osobą, jakąś pamiątkę po niej, przedmiot, który do niej należy.

Zapraszamy kobiety do udziału w warsztatach indywidualnie i w parach, np. matka i córka, siostry, babka i wnuczki itp.

Osoby, które zapiszą się na warsztaty zostaną poproszone o wypełnienie formularza, który pozwoli nam lepiej przygotować się do spotkania.

Podczas warsztatu stworzysz biograficzny portret bliskiej Ci osoby – Twojej bohaterki. Nauczysz się zdobywać informacje, zadawać pytania, analizować zdjęcia i tworzyć z nich historię. Poznasz techniki i przykłady działań w obszarze badania biografii osób. Wzmocnisz swoje poczucie unikalności, świadomość swojego dziedzictwa i poznasz swoje „kobiece” drzewo genealogiczne.

Po warsztacie zapraszamy osoby chętne do współtworzenia publikacji, w która pomoże innym zgłębić swoją osobistą historię dzięki przyjrzeniu się historii rodzinnej.

Dorota Raniszewska – coach i mentorka, twórca. Pracuje w oparciu o odkrywanie osobistych i emocjonalnych znaczeń zdjęć oraz uważność w naturze. Od 2013 r. rozwija i upowszechnia zastosowania Fotografii w Coachingu (en: Photography in Coaching). Od 2011 r. pisze blog podrożniczy i fotografii refleksyjnej: https://jerozolimskie.wordpress.com. Towarzyszy w rozwoju menedżerom (CoachHub). Współpracuje z Fundacją MagoVox, Stowarzyszeniem PARS, Ewą Szmitką – Kobiety w Sporcie, Muzeum Warszawskiej Pragi, WCIES – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Studia podyplomowe Coaching Profesjonalny ukończyła na Akademii Leona Koźmińskiego pod kierunkiem dr Lidii Czarkowskiej. Studia magisterskie – na kierunku Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Universität des Saarlandes.

Autorka i współautorka książek: „JEDEN OBRAZ – WIELE SŁÓW. Fotografia w rozwoju osobistym, terapii i pracy wychowawczej. Zapis podróży własnej”, „ONE IMAGE – MANY WORDS. Photography in personal development, healing and education. Notes from a personal journey”, „Kobieta”, „Photography in Palliative Care”, „Barwy zdrowia. Twórcze spacerowanie”, „Bryza Tomik poezji”, „AHA – fotogafie, które inspirują”.

Więcej o Dorocie Raniszewskiej: | photo-in-coaching.com

Zdjęcie: Tomasz Kaczor


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.