Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pon., 24.06.2024
19:00–20:00

Wykład online
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Rozmowa online „Nowe ścieżki męskości”: Kamil Błoch, Patryk Moszka i Patrycja Wieczorkiewicz

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Wydarzenie jest zapowiedzią i okazją do rozwinięcia tematów, które poruszymy 2 lipca w czasie warsztatów pod tym samym tytułem w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Więcej o warsztatach i bilety: muzeumpragi.pl/wydarzenia/warsztaty-dla-mezczyzn-nowe-sciezki-meskosci-prawobrzezne/

W dyskusji udział wezmą prowadzący warsztaty, Patryk Moszka, Kamil Błoch członek Grupy Performatywnej Chłopaki oraz Patrycja Wieczorkiewicz, współautorka książki „Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności”.

Wydarzenie odbywa się online.

Więcej o osobach biorących udział w dyskusji:

Patrycja Wieczorkiewicz – dziennikarka, feministka, redaktorka prowadząca w KrytykaPolityczna.pl. Absolwentka dziennikarstwa na Collegium Civitas i Polskiej Szkoły Reportażu. „Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności”, książka, której jest współautorką z Aleksandrą Herzyk,  to pierwszy polski reportaż szeroko opisujący internetową społeczność inceli.

Kamil Błoch – aktor, artysta, trener antyprzemocowy, edukator w obszarze czułej męskości. Absolwent AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Ma doświadczenie edukatorskie w nurcie demokratycznym i wolnościowym. Współtworzy Otwarty Teatr Procesowy i Grupę Performatywną Chłopaki. Działa na rzecz aktywizacji seniorek_ów (m.in. napisał i wyreżyserował spektakl pt. „Starych drzew się nie przesadza”, w którym wystąpiłi_li seniorki_rzy z gminy Łabowa). Pisze poezję i inne formy literackie.

Patryk Moszka – absolwent kursów i szkoleń, m.in Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA i kursu edukacji antydyskryminacyjnej dla średnio-zaawansowanych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Certyfikowany trener metody SZTAMA, czyli antyprzemocowych warsztatów skierowanych do nastoletnich chłopaków. Celem warsztatów jest praca w obszarze poznawania własnych uwarunkowań, doświadczeń, przekonań i stereotypów dotyczących męskości.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Prawobrzeżne”, która opowiada o dziewięciu wyjątkowych kobietach, które zawsze szły własną drogą.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.