Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 20.02.2025
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Spotkanie z Martą Ejsmont | Migawki/Inspiracje

Grafika. W tle czarno-białe zdjęcie z lotu ptaka na kamienice Pragi wśród drzew. W prawym górnym rogu napis: MIGAWKI. ARCHIWUM REWITALIZACJI PRAGI, po lewej biały łuk litery M.

Celem projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Inspiracje to spotkania się z tymi, które i którzy przyglądają się miastom i architekturze od dawna, dokumentują je fotografując, a przy okazji opowiadają o swoich odkryciach innym. Słuchamy o ich metodach pracy, podglądamy ich warsztat, podziwiamy efekty ich pracy.

Spotkanie prowadzi Filip Springer. Gościnią pierwszego w 2025 roku spotkania będzie Marta Ejsmont – fotografka, która od 2018 roku dokumentowała powstawanie nowej siedziby MSN w Warszawie oraz przemiany urbanistyczne Nowego Centrum Warszawy.

Marta Ejsmont jest autorką albumu fotograficznego „MSN. Budowa Muzeum. Building the Museum”, będącej wizualną narracją procesu powstawania nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jej fotografie zostały opublikowane w książce Michała Murawskiego „Forma przyjaźni. Muzeum na placu” oraz w zinie PIX.HOUSE „Mój Fyrtel / Moja przestrzeń”. Podczas 13 i 16 edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE były prezentowane jej cykle pt. „Tysiąclatki” 2021 i „Archeologia placu” 2024.

W fotografii interesuje ją oddziaływanie architektury na człowieka, szczególnie poprzez jej formę, układ przestrzenny, kolor i geoetrię. Uwielbia obserwować, jak budynki stopniowo wyłaniają się z poszczególnych elementów, jak struktury nabierają kształtu, a poszczególne elementy przekształcają się w pełnoprawne obiekty wpisane w przestrzeń miejską.

Więcej informacji o projekcie: migawki.muzeumpragi.pl


Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy działań na obszarze rewitalizacji m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.