Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 12.05.2019
16:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

На районі / Poznaj swojego sąsiada. Różne twarze — jedno zdjęcie | Biennale Warszawa

Sąsiad to ktoś, kto mieszka w pobliżu. To osoba znajdująca się w danej chwili tuż obok. Organizując 12 maja na warszawskiej Pradze „Dzień sąsiada”, pragniemy spotkać ze sobą mieszkańców Warszawy: tych mieszkających na Pradze i w innych częściach miasta od pokoleń, oraz tych, którzy zdecydowali się tutaj z różnych względów przybyć i osiedlić. Wielu z Was nie miało jeszcze okazji się poznać – przyjdźcie 12 maja do Muzeum Warszawskiej Pragi – bądźmy wspólnie tego dnia „na rajoni”!

Będziemy: rozmawiać, jeść, chodzić, oglądać, tańczyć, robić pamiątkowe zdjęcia w wyjątkowym fotograficznym atelier, zwiedzać, słuchać, próbować, bawić się, uczyć, wypoczywać, wymieniać się.

Będziemy też robić zdjęcia. Zapraszamy wszystkich do naszego studia fotograficznego, w którym Magda Hueckel będzie portretowała mieszkańców Warszawy. Z portretów powstanie później jedno zdjęcie, kolaż, który pokaże naszą różnorodność.

W Wydarzeniu udział wezmą:
DJ Tapolsky (Kyiv)
Kuchnia Konfliktu
Kolektyw Palce lizać + miastopracownia
Maga Hueckel

Jeżeli masz ochotę zaproponować działania, które wzbogacą „Dzień sąsiada” – chcesz zaprezentować innym to, czym się zajmujesz, albo masz do nas pytania – napisz: biennale@biennalewarszawa.pl.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Kijowska” przygotowanego przez Dimę Łewyckiego i jego współpracowników w ramach programu „Zorganizujmy swoją przyszłość! Biennale Warszawa 2019”.

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.