sob., 08.07.2023

Spacer

Kobiety Grochowa i Kamionka: literatki | Prawobrzeżni

Spacery śladami kobiet Grochowa i Kamionka. Oprowadza grochowianista Cezary Polak.

Pierwszy ze spacerów poświęcony jest literatkom.

Laureatki najważniejszych nagród literackich, niestrudzone tropicielki codziennych historii, poetki, dziennikarki, tłumaczki, badaczki. Dla części bohaterek spaceru Cezarego Polaka, Grochów i Praga są tłem dla ich książek i bardzo ważną inspiracją. Dla innych mieszkanie na prawym brzegu jest po prostu etapem biografii. Opowiemy o głośnych debiutach ostatnich lat: Małgorzacie Rejmer, Joannie Mueller-Liczner czy Natalce Suszczyńskiej, a także literatkach, które rozpoczęły karierę pisarską i badawczą kilka dekad temu, jak Zyta Oryszyn, Maria Janion czy Maria Żmigrodzka.

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Miejsce zbiórki: placyk przed sklepem Społem LUX przy ul. Grenadierów 40 (naprzeciwko Szpitala Grochowskiego).

Kolejne spacery:

• 5 sierpnia (sobota), godz. 10:00-12:00– Artystki i rzemieślniczki
  • 16 września (sobota), godz. 10:00-12:00 – Siłaczki

Spacery odbywają się w ramach projektu Muzeum Warszawskiej Pragi „Prawobrzeżni”.

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów rewitalizacyjnych m.st. Warszawy.