czw., 05.08.2021

Wstęp bezpłatny

Scena letnia: BERJOZKELE- Ola Bilińska kołysanki i pieśni wieczorne jidysz

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na koncert BERJOZKELE.

BERJOZKELE to projekt muzyczny Oli Bilińskiej reinterpretujący w nowoczesny sposób tradycyjne i przedwojenne piosenki w jidysz, nastrojem i tematyką związane z nocą, ciszą i snem.Bardzo ważną płaszczyzną tych kompozycji są teksty. Są świadectwem talentu przedwojennych twórców i bogactwa kultury jidysz.
Album Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne jidysz ukazał się 14 grudnia 2014 roku nakładem Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Został wybrany ,,folkową płytą roku,, a w 2015 otrzymał tytuł Folkowy Fonogram Roku.

Koncert w przestrzeni Muzeum Warszawskiej Pragi, program w/w albumu, wzbogacony o utwór w języku polskim, zagrają:
Ola Bilińska – śpiew, gitara, syntezator, dzwonki orkiestrowe, looper
Michał Fetler – saksofon basowy i barytonowy
Łukasz Owczynnikow – kontrabas

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.