sob., 17.08.2024

Scena letnia: koncert duetu Tango Paris

Wirtualna i dźwiękowa podróż przez ocean. Łącząca kulturę muzyczną Paryża i Buenos Aires. Miasta te symbolizują wieloletnią fascynację artystów argentyńskim tangiem i francuskim musette.

Repertuar Tango Paris to to zarówno klasyczne tanga kompozycje Piazzoli, walce w stylu new musette. Utwory    z repertuaru Edith Piaff, jak i standardy jazzowe. W klimacie gypsy swing. Wszystko to podane w autorskich aranżacjach i wzbogacone o kompozycje własne oraz akcenty muzyki filmowej.  W koncercie nie brakuje popisowych improwizacji i opowieści o twórcach a także osobliwościach jakie kryją instrumenty. Unikalna, budowana dźwiękami atmosfera, przenosi słuchaczy w czasie i przestrzeni.

Wiesław Prządka i Marek Piątek spotkali się w 2004 roku na gruncie muzyki Astora Piazzoli, współpracując z pianistą Waldemarem Malickim w projektach opartych na kompozycjach argentyńskiego mistrza. Odtąd wspólnie uczestniczą w wielu artystycznych przedsięwzięciach.

Informacje praktyczne

Bilety kupisz na dwa tygodnie przed koncertem, online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.