sob., 06.07.2024

Scena letnia: koncert zespołu OREADA

OREADA to folk-alternatywa napędzana porywającym rytmem.

Oryginalne brzmienie zespołu to wypadkowa inspiracji wnoszonych przez sześć muzycznych indywidualności. Zaangażowany tekst w języku polskim, bogate instrumentarium i niebanalne aranże grupy zostały docenione na wielu ogólnopolskich konkursach i festiwalach. Charyzma i autentyczność muzyków oraz połączenie folkowych motywów z rockową energią pozwoliły OREADZIE zagrać prawie 200 koncertów. Scena to ich żywioł.

Grupa na swoim koncie ma minialbum oraz świetnie przyjętą płytę Mówili mi ludzie (tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020). Jej dorobek uzupełnia zarejestrowana w 2021 roku Leśna Live Sesja oraz najnowszy singiel Nowy dzień, który trafił na dwie playlisty Spotify (Fresh Finds Polska oraz New Music Friday Polska) i który zapowiada drugi album zespołu.

Informacje praktyczne

Bilety kupisz na dwa tygodnie przed koncertem, online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

wietrzu!

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.