czw., 01.08.2024

Scena letnia: koncert zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna w klimatycznych, dopracowanych do perfekcji aranżacjach wykonuje polski repertuar przedwojenny. Formacja muzyczna fascynuje się złotą erą muzyki rozrywkowej oraz sięga do przebojów dawnej Warszawy. Zapomniane szlagiery, wzruszające walce, namiętne tanga, porywające foxtroty, czyli to co najlepsze z dawnej sceny dzięki Orkiestrze dziś zyskuje drugie życie w najlepszym stylu.

Tego dnia na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi zabrzmią też piosenki powstańcze, mówiące o odwadze i poświęceniu tych, którzy 80 lat temu ruszyli na warszawskie ulice do walki o wolność.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Informacje praktyczne

Bilety kupisz na dwa tygodnie przed koncertem, online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.