wt, 12.12.2017

Spotkanie

Internetowa Baza Detalu Architektonicznego

Detal architektoniczny z kamienicy na Targowej 48, fot. P. Stryczyński

Elegancka stolarka okienna, efektowne dekoracje malarskie, kunsztowne metalowe balustrady – czy na warszawskiej Pradze zachowały się przykłady takiego wystroju kamienic? Okazuje się, że tak, a nawet o wiele więcej. Dowodzi tego powstała z inicjatywy Fundacji Hereditas i przy zaangażowaniu wolontariuszy internetowa Baza Detalu Architektonicznego, a w niej prawie 50 kamienic, 200 detali, ponad 1000 zdjęć m.in. z Targowej, Inżynierskiej i Ząbkowskiej!

Zapraszamy na spotkanie prezentujące Bazę Detalu Architektonicznego praskich kamienic. Uczestnicy dowiedzą się:

– co to jest detal architektoniczny i na co zwracać uwagę podczas oglądania kamienic,

– jak korzystać z Bazy Detalu Architektonicznego,

– jak wyglądało dokumentowanie detalu przez specjalistów i wolontariuszy.

Wypowiedzą się, m.in.: Piotr Mądrach, Ewa Kalnoj-Ziajkowska.

Internetowa Baza Detalu Architektonicznego

Baza Detalu Architektonicznego jest efektem projektu Akademia Opiekunów Dziedzictwa dofinansowanego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa — Wolontariat na rzecz Dziedzictwa.

Partnerzy projektu: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Północ, Muzeum Warszawskiej Pragi, Polska Izba Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki, Zabytki.doc