Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Czytelnia

Czytelnia Muzeum Warszawskiej Pragi to miejsce, w którym gromadzimy publikacje związane z prawobrzeżną częścią stolicy. Ściśle współpracujemy z Biblioteką Muzeum Warszawy, w której znajdą Państwo bogaty zbiór varsavianów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorki, środy i piątki w godz. 11.00-16.00, a w czwartki w godz. 12.00-18.00.

 

Czytelnia znajduje się w nowym budynku na terenie Muzeum Warszawskiej Pragi. Do budynku można wejść od ul. Targowej, przechodząc przez budynek z ekspozycją i dziedziniec muzeum lub od ul. Kępnej.

Budynek przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Czytelnia znajduje się na pierwszym piętrze, na które wjechać można windą.

Obecnie trwają pracę nad dostępem do elektronicznego katalogu naszego księgozbioru. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 518 34 16 lub na adres e-mail karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl

W ramach swojej działalności Czytelnia Muzeum Warszawskiej Pragi prowadzi również cykliczne warsztaty rodzinne „Muzeum dla maluchów” oraz od września 2017 roku lekcje biblioteczno-muzealne (na życzenie) skierowane do dzieci z przedszkoli i zerówek. Zajęcia wzbogacają ofertę biblioteczną i edukacyjną Muzeum Warszawy o zajęcia, których celem jest zainteresowanie najmłodszych gości czytelnictwem, kulturą i sztuką.

 

LEKCJE BIBLIOTECZNOMUZEALNE na życzenie

Od września 2017 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi prowadzimy lekcje muzealne dla grup przedszkolnych i zerówek szkolnych.

W trakcie lekcji dziecko przyswaja wiedzę na temat odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych i poznaje historię prawobrzeżnej Warszawy. Każde zajęcia kończą się częścią warsztatową, podczas której ćwiczymy motorykę małą, a powstałe podczas takich zajęć plastycznych małe dzieła, dzieci zabierają do domu.

Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 10.30-14.00.

Dokładny termin i godzinę uzgadniamy telefoniczne pod numerem telefonu 22 518 34 16 lub mailowo pod adresem karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl.

CZAS TRWANIA LEKCJI: 60 min
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 25 osób
KOSZT LEKCJI: 100 zł, płatne w kasie Muzeum w dniu zajęć

 

 

Oferta stała

Lekcja „W muzeum jak w bajce”

Preferowana grupa dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Dzieci spędzają czas na wystawie stałej poświęconej sposobom spędzania wolnego czasu w okresie przedwojennym na Pradze. Prowadząca czyta im jedną z historii opowiadających o Pradze. Następnie przechodzą do sali warsztatowej gdzie z dostępnych materiałów tworzą oryginalne zakładki do książek.

Lekcja „Dawno, dawno temu…”

Preferowana grupa dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Dzieci spędzają czas na wystawie stałej poświęconej historii Pragi. Prowadząca czyta im jedną z historii opowiadających o Pradze. Następnie przechodzą do sali warsztatowej gdzie z dostępnych materiałów tworzą Praskiego Aniołka na wzór rzeźby Matecznik Anielski autorstwa rzeźbiarza Marka Sułka.

Grupa wiekowa jest określona orientacyjnie, dlatego to Państwo wybierają rodzaj lekcji. Podczas rozmowy telefonicznej lub wymiany korespondencji mailowej ustalamy szczegóły.