sob., 03.07.2021

5 PLN

Scena letnia: Fintikluszki – spektakl dla dzieci

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na spektakl FINTIKLUSZKI – Folkowe Okruszki.

Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI,to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi.

Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą – laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo i ich opiekunowie.

Scenografia -Mikołaj Malesza

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.

Trwa około 45 minut.

Teatr Małe Mi

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.