Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 02.07.2024
17:30–20:30

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
20 zł

Warsztaty dla mężczyzn – „Nowe ścieżki męskości” | „Prawobrzeżne”

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Bycie mężczyzną bywa wyzwaniem. Jesteśmy w momencie bardzo intensywnych zmian postrzegania tego, co „męskie” i co „kobiece”. W ramach wystawy „Prawobrzeżne”, wystawy o kobietach, chcemy zaproponować także przestrzeń do rozmowy o męskości dla mężczyzn.

Będzie to rozmowa poza językiem walki płci i sporami ideologicznymi.

W czasie warsztatu w gronie kumpli, ojców, braci porozmawiamy o doświadczeniu życia jako mężczyzna dzisiaj i towarzyszącym mu oczekiwaniom społecznym. Spróbujemy przyjrzeć się innym ścieżkom męskości, która pojawiły się w ostatnich latach i wziąć coś z nich dla siebie.

Spotkanie jest  dla osób dorosłych. Można wziąć w nim udział indywidualnie albo w parze z kolegą, tatą, braćmi.

Warsztaty poprowadzi Patryk Moszka, edukator równościowy i działacz społeczny.

Po dokonaniu płatności zachęcamy do wypełnienia formularza pomocnego przy opracowaniu ostatecznego programu warsztatu: forms.office.com/e/LeMaYpi57x

Patryk Moszka – absolwent kursów i szkoleń, m.in Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA i kursu edukacji antydyskryminacyjnej dla średnio-zaawansowanych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Certyfikowany trener antyprzemocowy SZTAMA, czyli metody pracy z nastoletnimi chłopakami.  Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję porozmawiać o stereotypach dotyczących męskości, sprawdzić na ile dobrze się w nich czują, porozmawiać o emocjach oraz o zjawiskach dyskryminacji i przemocy. Patryk na co dzień pracuje w systemie polityki społecznej w Wielkopolsce w obszarze rozwoju kadr, przeciwdziałania przemocy domowej i wsparciu zdrowia psychicznego.

W równościowych działaniach ważne są dla niego wątki przywileju i przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. W wolnych chwilach łapie za książkę, czasami układa puzzle i poszukuje słońca spacerując.
instagram.com/patrykmoszka_warsztaty
facebook.com/patrykmoszkawarsztaty

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Prawobrzeżne”, która opowiada o dziewięciu wyjątkowych kobietach, które zawsze szły własną drogą.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.