sob., 25.11.2017

Spacer

Kolonia Śliwice | praski biegun północny

Niewielkie osiedle leży jeszcze na Pradze Północ, ale blisko jest stąd tylko na Żerań. Powstało w latach 30. ubiegłego wieku jako zaczątek nowej dzielnicy mieszkaniowej, wzorowanej na Żoliborzu. Plany przerwała wojna, a przed jej wybuchem udało się zbudować tylko 70 domów – głównie jednorodzinnych bliźniaków. W czasach PRL osiedle otoczyły hale Fabryki Samochodów Osobowych (FSO). Dziś mieszka tu ok. 300 osób. Większość od kilku pokoleń. Jak się tam żyło kiedyś? Jak jest dzisiaj?

Zbiórka: przystanek „Batalionu Platerówek” (przystanek tymczasowy, po stronie wschodniej ‘śliwickiej’)

Prowadzenie: Karolina Krajewska, Rada Kolonii Śliwice