czw., 25.04.2019

3 x Białołęka. Spotkanie autorskie | Praskie czwartki

Warszawska dzielnica Białołęka uchodzi za „sypialnię miasta”. Tymczasem jest to miejsce o bogatej i niejednokrotnie zaskakującej historii. Będziemy o tym rozmawiać z autorami trzech najnowszych białołęckich publikacji: „Białołęka w wycinkach”, „Jakubowy tarchomiński kościół” i „Niezłomny Major. Rzecz o Marianie Kozłowskim (1915–1986)”. Wydała je Fundacja AVE, która od lat odkrywa i promuje dziedzictwo kulturowe północnych rejonów miasta.

Spotkanie rozpocznie koncert Chóru Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego „Jubilus”.

Na uczestników i uczestniczki czekają bezpłatne egzemplarze książek!

Prowadzenie spotkania: Jolanta Wiśniewska (Muzeum Warszawskiej Pragi) i Bartłomiej Włodkowski (Fundacja AVE)

Wstęp wolny!